Tiskové zprávy

 • Pozvánka na vánoční pořady v Zubrnicích

  Vánoce v Zubrnicích. Tak se jmenuje pořad, který připravili pracovníci Muzea v přírodě Zubrnice na nastávající víkend. Jeho součástí budou ukázky adventních zvyků, vystoupení folklorního souboru i orchestru a také ochutnávka tradičních pokrmů.

 • Pozvánka na víkend 19. - 20. 10. 2019

  Podzim na vesnici v Muzeu v přírodě Zubrnice a Valašský hortikomplex ve Valašském muzeu v přírodě. To jsou akce konané v nastávajícím víkendu v muzeích spadajících pod Národní muzeum v přírodě.

 • Muzeum v přírodě Zubrnice vede od minulého týdne Ivana Mikulecká

  Novou ředitelkou Muzea v přírodě Zubrnice je od minulého týdne magistra Ivana Mikulecká. Na základě vítězství ve výběrovém řízení ji do funkce jmenoval generální ředitel Národního muzea v přírodě, pod nějž Muzeum v přírodě Zubrnice spadá, Jindřich Ondruš.

 • Benefiční Božská flétna vynesla pro mobilní hospic Strom života i pro rožnovskou farnost celkem téměř deset tisíc korun

  O víkendu proběhl v Rožnově pod Radhoštěm třetí ročník Mezinárodního hudebního festivalu Božská flétna. Páteční benefiční koncert sólistů ve hře na Panovu flétnu a Orchestru lidových nástrojů VUS Ondráš vynesl ve prospěch mobilního hospice Strom života částku 4.510 korun. Při nedělním koncertu v kostele Všech svatých se po rožnovskou farnost vybralo celkem 4.822 korun.

 • Ředitel Ondruš se zúčastnil konference v japonském Kyotu

  Generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš se ve dnech 30. 8. – 9. 9. 2019 v japonském městě Kyoto zúčastnil generální konference ICOM (International Council of Museums – Mezinárodní rada muzeí). Tématem konference, která přivítala více než čtyři tisíce účastníků, bylo postavení muzea jako kulturního centra s podtitulem Budoucnost tradice.

 • Pozvánka na víkendové akce 7.-8.9.2019

  Muzea v přírodě spadající pod Národní muzeum v přírodě zvou o víkendu na zajímavé kulturní programy. Veselý Kopec v Muzeu v přírodě Vysočina bude patřit posvícení. Rožnovské muzeum zve na setkání valašských dechovek a tradiční Muzicírování se Soláněm.

 • Pozvánka na víkendové akce 14.-15.9.

  Pára v Muzeu v přírodě Zubrnice a ukázka podzimních prací ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. To jsou akce připravené v jednotlivých muzeích Národního muzea v přírodě na tento víkend.

 • Národní muzeum v přírodě se prezentovalo na Dni otevřených dveří Ministerstva kultury ČR

  Národní muzeum v přírodě a jeho jednotlivá muzea – Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice a Valašské muzeum v přírodě – se představili široké veřejnosti v rámci dne otevřených dveří, který v sobotu 28.9.2019 pořádalo v Nostickém paláci v Praze Ministerstvo kultury České republiky.Národní muzeum v přírodě a jeho jednotlivá muzea – Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Vysočina, Muzeum v přírodě Zubrnice a Valašské muzeum v přírodě – se představili široké veřejnosti v rámci dne otevřených dveří, který v sobotu 28.9.2019 pořádalo v Nostickém paláci v Praze Ministerstvo kultury České republiky.

 • Pozvánka na víkend 4. -6. 10. 2019

  Mezinárodní hudební festival Božská flétna a s ním spojené setkání špičkových evropských hráčů na Panovu flétnu. A také Bramborová sobota spojená s ochutnávkou bramborových jídel nebo dílničkami pro děti. To jsou víkendové akce v muzeích v přírodě spadajících pod Národní muzeum v přírodě.

Připravované akce

Národní muzea v přírodě

Úvodní stránka