Prodloužené květnové víkendy přinesou zajímavý workshop v památkové rezervaci Betlém Hlinsko

V pondělí 1. a 8. května uspořádá Muzeum v přírodě Vysočina pro zájemce zajímavý edukační program Korále z klokočí.  V památkové rezervaci Betlém v Hlinsku se zájemci v rámci akce dozví mnoho zajímavého právě o tomto keři – klokočí.

„Píseň Po babičce klokočí mnozí znají, ale málokdo však takové klokočí ve skutečnosti viděl. A přitom roste přímo u nás v areálu památkové rezervace, na Betlémě. Návštěvníci se budou mocí s tímto pozapomenutým a tajuplným materiálem seznámit a zároveň se během hodinového programu dozví mnoho zajímavostí. Součástí je rovněž dílna, kde si z klokočí mohou vyrobit originální náramek, náušnice, přívěsek nebo i desátkový růženec,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina.

 

Termíny edukačního programu: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30
Kontaktní osoba pro rezervaci edukačního programu: Soňa Pelclová, sona.pelclova@nmvp.cz
Délka trvání programu: 60 minut
Maximální počet osob ve skupině: 10 účastníků
Vstupné na edukační program:

- v rámci vstupného na prohlídkový okruh Řemeslnická obydlí

- 70 Kč/osoba v případě absolvování pouze edukačního programu

 

Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jedním z expozičních areálů Muzea v přírodě Vysočina. Areál je otevřen návštěvníkům denně, mimo pondělí (pokud není státním svátkem) a návštěva roubenek přibližuje život a práci drobných řemeslníků typických pro Betlém v období od druhé poloviny 19. století do počátku 20. století. Prohlédnete si dílnu a obydlí domáckého tkalce, hračkáře nebo ševce. Od dubna 2016 je přístupná také jedinečná dílna výrobce ručně sekaných pilníků.

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce