Oslavte Den muzeí v Národním muzeu v přírodě

Rožnov pod Radhoštěm - Mezinárodní den muzeí, který v letošním roce připadá na středu 18. května, budou moci návštěvníci přivítat i v jednotlivých složkách Národního muzea v přírodě a to vstupným zdarma do jednotlivých muzeí či areálů.

„Návštěvníkům budou zdarma přístupny všechny areály Valašského muzea v přírodě. V Rožnově pod Radhoštěm je tento den spojen i s vernisáží nové výstavy „Pěkné kvítí z bílých nití“.  Výstava je věnována bílému vyšívání na Rožnovsku a návštěvníkům přístupna dle otevírací doby muzea. Den muzeí mohou zájemci oslavit volným vstupem na prohlídku I. návštěvnického okruhu (Historická vesnice) i v jediném muzeu v přírodě v oblasti Českého středohoří, Muzeu v přírodě Zubrnice.  Muzeum v přírodě Vysočina zpřístupní zdarma oba dva své areály. Jelikož v letošním roce slaví muzeum 50 let výročí od svého založení, zájemci mohou zavítat i do  běžně zavřeného vodního kovacího hamru ve Svobodných Hamrech,“ uvedl Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě.

Hanácké muzeum v přírodě je v tento den uzavřeno (v květnu otevřeno pouze o víkendech).

Podrobnější informace k jednotlivým muzeím (včetně otevíracích dob, cen vstupného) naleznete na www.nmvp.cz.

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka