Ocenění pro Muzeum v přírodě Vysočina

V sobotu 24. června 2023 obdrželo Muzeum v přírodě Vysočina v rámci 78. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici ocenění České národopisné společnosti za konferenci „Nositelé nemateriálního kulturního dědictví a paměťové instituce“ (1. – 3. 11. 2022). Ta se konala v rámci loňských oslav 50. výročí založení muzea.

Odborní členové České národopisné společnosti vždy formou ankety vybírají „vítěze“ v několika kategoriích a to jsou:

  1. Publikace
  2. Výstava, expozice
  3. Projekt, akce, konference

Udělována je i čestná cena Pěti rudých růží a Studentská cena za bakalářskou či diplomovou práci.

 

„Ocenění si velmi vážíme. Je to ocenění naši odborné práce a činnosti, kterou běžný návštěvník muzea v mnoha případech nevnímá,“ uvedla Magda Křivanová, ředitelka Muzea v přírodě Vysočina.

 

Cenu ve Strážnici převzala paní Ilona Vojancová, odborný pracovník Muzea v přírodě Vysočina z rukou Evy Kumínkové, náměstkyně generálního ředitele Národního muzea v přírodě pro odbornou činnost, která by tentokrát v místopředsedkyně České národopisné společnosti.

 

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

 

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo koncem roku 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka