Program Koniny přinese pestrou nabídku především pro malé návštěvníky

V neděli 22. srpna uspořádá Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích především pro malé návštěvníky tradiční program s názvem KONINY.

„Po celý den je nejen pro rodiny s dětmi připraven pestrý a zajímavý program. Zájemci mohou zhlédnout šermířská vystoupení, děti si mohou vyzkoušet jízdu na koni, lukostřelbu či se zapojit do výtvarné dílny a nechat si pomalovat obličej. Větší děti se mohou zúčastnit různých pohybových aktivit. V prostorách gruntu bude připraven řemeslný jarmark s pestrou nabídkou zboží. Během dne se dětem také představí se svým repertoárem divadlo Studio bez kliky a k  poslechu i tanci zahraje skupina Isbina,“ uvedl Petr Vodešil, vedoucí Hanáckého muzea v přírodě v Příkazích.

Hanácké muzeum v přírodě v Příkazích je otevřeno denně, s výjimkou pondělí, od 10.00 do 17.00. Návštěvníci mohou při návštěvě muzea v tyto dny vidět montáž unikátní téměř 500 let staré stodoly ze Skaličky na Hranicku nebo zhlédnout výstavu „Jízda králů na Hané / Lidový obyčej v proměnách času“. 

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

 

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo v roce 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich posláním je dokumentovat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu, a je proto jedinečné.

Připravované akce