Muzeum v přírodě Zubrnice vede od minulého týdne Ivana Mikulecká

Novou ředitelkou Muzea v přírodě Zubrnice je od minulého týdne magistra Ivana Mikulecká. Na základě vítězství ve výběrovém řízení ji do funkce jmenoval generální ředitel Národního muzea v přírodě, pod nějž Muzeum v přírodě Zubrnice spadá, Jindřich Ondruš.

V průběhu minulého týdne byla do funkce ředitelky Národního muzea v přírodě - Muzea v přírodě Zubrnice jmenována Ivana Mikulecká. Nová ředitelka muzea uspěla ve výběrovém řízení, které vyhlásilo Národní muzeum v přírodě v průběhu srpna. Ve funkci vystřídala Ivana Mikulecká dlouholetého ředitele zubrnického muzea Františka Ledvinku.

„Paní Mikulecká předložila při výběrovém řízení velmi kvalitní materiály a osobní představy týkající se fungování a rozvoje muzea. Jako velký klad také vnímám její předchozí práci v Národním památkovém ústavu a na Krajském úřadu Ústeckého kraje, kde se zabývala památkovou péčí. Věřím, že její působení v Muzeu v přírodě v Zubrnicích bude velmi dobré a povede k všestrannému rozvoji tohoto našeho muzea,“ uvedl generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

„Těší mě, že se vracím na půdu muzea, pro které jsem v minulých letech pracovala v rámci projektu výstavby domu z Loubí. Přebírám žezlo po iniciátorovi vzniku muzea a jeho dlouholetém řediteli a věřím, že se nám s kolegy podaří navázat na jeho myšlenky, rozvinout nabízené služby a obohatit návštěvníky o nové zážitky,“ doplnila ředitelka muzea Ivana Mikulecká.

 

Mgr. Ivana Mikulecká je absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v oboru kulturně historická regionalistika – stavební historie. V minulosti pracovala mimo jiné jako památkářka - specialistka při zprostředkování záchranných dotačních programů Ministerstva kultury ČR a jako dokumentátorka v Národním památkovém ústavu nebo jako vedoucí oddělení památkové péče Krajského úřadu Ústeckého kraje.

 

Fotografie ze jmenování nové ředitelky Muzea v přírodě Zubrnice naleznete zde.

 

Zpracoval:

Mgr. Tomáš Gross

tiskový mluvčí, PR, marketing,

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 739 50 36 36

Připravované akce

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka