Jarmarkem ožije areál Muzea v přírodě Zubrnice

Po několikaleté přestávce ožije v sobotu 6. května prostředí Muzea v přírodě Zubrnice jarmarkem. Návštěvníci se mohou těšit na oživlý trh s širokou nabídkou řemeslných výrobků a regionálních produktů.

Akce se koná ve spolupráci s obcí a místními producenty.

„Areálem budou po celý den znít písně a popěvky v podání Tria Máňa z České Lípy, které bude mít zastávky v různých místech konání akce. Pro nejmenší návštěvníky zahraje na dvoře Domu z Loubí Loutkové divadlo Václava Rezka (v 11.00 a ve 14.00 hodin). Václav Rezek momentálně vystavuje svá výtvarná díla v patře Domu z Loubí.  Po celý den mohou návštěvníci zdarma vyzkoušet různé techniky výroby ručního papíru pod vedením paní Ireny Štyrandové z Dílny ručního papíru v Litoměřicích,“ uvedla Věra Kmoníčková, ředitelka Muzea v přírodě Zubrnice.

 

Důležité upozornění pro návštěvníky jarmarku:

Doporučujeme využít turistické vlakové linky T3 Zubrnické museální železnice, nebo autobusové dopravy.

Areál Historické vesnice muzea je od května otevřen po celý týden mimo pondělí (pokud není státním svátkem) a to od 9.00 do 17.00. Od května se zároveň otevírá návštěvníkům na víkendy a státních svátky Mlýn Týniště čp. 27. Kompletní přehled vstupného a otevírací doby na www.nmvp.cz.

 

Zpracovala:

Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace

Tel.: 571 757 143

Mob.: 778 112 577

Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace, vzniklo koncem roku 2018 a sdružuje čtyři muzea, dvě z nich jsou v Čechách a dvě na Moravě. Jejich poslání je dokumentovat, ochraňovat a uchovávat více než dvě stě let historie lidového stavitelství a přibližovat způsob života na venkově. Každé z nich odráží kulturu jiného regionu a je proto jedinečné.

Připravované akce