Aktuálně


Celoroční program 2022

V příštím roce pro Vás připravujeme na čtyřicítku pořadů, které pokryjí celý kalendářní rok od zvykoslovného Masopustu až po vánoční cyklus pořadů.

Více

Mimořádné otevření expozic

Užijte si podzimní dny u nás!

Během uvedených říjnových a listopadových víkendů pro vás mimořádně otevřeme vybrané expozice v areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny

Více

Voňavá krása v Dřevěném městečku

Již druhou sezonu mohou návštěvníci obdivovat rozkvetlé růže vysázené před klátovými úly s vyřezávanými česny vedle rožnovské radnice a také kolem kostela sv. Anny v Dřevěném městečku. 

Více

Výstavba objektu Hájovny

K prvním stavbám nového areálu Kolibiska patří Hájovna, která se pomalu začíná budovat na pozemcích muzea za Valašskou dědinou.

Více

Letní komentované prohlídky

Na prázdninové měsíce jsme pro Vás připravili - bylinkové procházky, vyprávění valašských bájí a pověstí, prázdninové hraní, S písničkou Valašskou dědinou

Více

Libušín oceněn jako Muzejní počin roku 2020

Cena byla udělena v rámci XIX. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, která
se snaží přispět ke všeobecnému zvýšení prestiže muzejních institucí a posílení obecného chápání smyslu jejich existence jako strážců kulturního a přírodního dědictví České republiky

Více

Zahájení výstavby nového areálu

Po více jak čtyřiceti letech buduje Valašské muzeum v přírodě další areál s názvem KOLIBISKA. Jedná se o výjimečný úkol, který nemá v současné době v naší zemi obdobu.

Více

O májových zábavách

Konec května je v mnoha obcích, nejen na Valašsku, časem májových zábav a kácením máje. Jde o jeden z pozůstatků tradic našich předků.

Více

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka