Pro rodiny s dětmi

Svou procházku Valašským muzeem v přírodě zahájíte v budově zvané Sušák.  Moderně upravený interiér historické stavby původně sloužící jako dílna k úpravě plátna poskytuje návštěvníkům řadu služeb. V jeho prostorách získáte základní informace o muzeu a naleznete zde centrální pokladny pro všechny areály muzea, sociální zařízení, možnost občerstvení i nákupu suvenýrů.

V přízemí a v prvním patře jsou návštěvníkům přístupné stálé expozice a dočasné výstavy  tematicky se vážící k dějinám a kultuře Valašska.  Pro příležitost konání konferencí, seminářů, workshopů, kongresů a jiných odborných akcí je Sušák vybaven konferenčním sálem ve druhém patře. 

Historický kolotoč

Radostné zážitky dětským návštěvníkům muzea nabízí funkční historický kolotoč stojící na louce mezi Billovou chalupou a Janíkovou stodolou v Dřevěném městečku. Jedná se o volnou rekonstrukci pouťových zařízení, na nichž se bavily děti v době druhé poloviny 19. století. K projížďce lákají pestrobarevná dřevěná řezbovaná zvířátka z dílny Romana Mikuše ze Vsetína a malovaná pole s výjevy z pohádek, bájí, české historie nebo s biblickými příběhy umístěná na konstrukci kolotoče. Kolotoč spouští obsluha.

Dvorek pro děti

Za sýpkou z Heřmanic se rozkládá dvorek pro děti, který malým návštěvníkům muzea přibližuje hravou formou život našich předků jak na hospodářství, tak v lesní krajině. Jeho prostorem děti provází různá dřevěná řezbovaná zvířátka. V jejich společnosti mohou plnit úkoly, schovávat se ve skrýších nebo ověřit svou mrštnost. Jedinečný herní dvorek pro děti vytvořili sochař Lukáš Gavlovský a řezbář Matěj Holub.

 

Hledačky (pracovní listy) pro zvídavé 

 

 

Připravované akce

Aktuálně

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka