Velké prádlo

Program
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Ukázky starobylých a většinou již zapomenutých způsobů jakými naše prababičky pečovaly o čistotu prádla bez technických vymožeností

Program Velké prádlo připomíná staré, většinou již zapomenuté techniky péče o textil v časech minulých. V areálu Dřevěného městečka budeme po celý den představovat ukázky tradiční péče o oděv, mezi které patří praní na potoce či v neckách na valše, žehlení (nejen žehličkou, ale i na mandlu nebo hladítky), vyvařování a bělení prádla, škrobení, oprava textilu. Seznámíte se také s tím, jak a kam se ukládalo oblečení našich předků. V neposlední řadě uvidíte také tvorbu oděvních součástek.

Necháme Vás nahlédnout pod ruce několika Nositelů tradice, budete tak moci obdivovat například krásu zuberské výšivky, hrozenkovské síťování, šití (nejen) valašských krojů, olešnický tradiční modrotisk, na své si přijdou také fanoušci folklorních prvků v současné módě.

Programem provází Eva Porubová, naše ženy rozveselí při práci hudecká muzika Aldamáš. Od 15.00 vystoupí hudebně-vokální uskupení ze Vsetína – Spolek vdolek.


UPOZORNĚNÍ - Na základě vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR Vás před nákupem vstupenky žádáme o předložení potvrzení o testování (PCR, antigenní) nebo potvrzení o očkování či potvrzení o prodělané nemoci viz podrobnější infomace

Děkujeme za pochopení.


VSTUPNÉ

základní: 120 Kč  • snížené: 100 Kč • dětské: 60 Kč • rodinné: 240 Kč


Soubory ke stažení


Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka