Rožnovské slavnosti

Program
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

41. ročník Mezinárodního folklorního festivalu

  • galaprogram VUS Ondráš 
  • tradiční soutěž v odzemku
  • hudební pořad o gajdoších 
  • vystoupení dětských a dospělých folklorních souborů
  • připomínka jubileí významných osobností regionu

PROGRAM

pátek 2. července

16.00        Janíkova stodola                                                                                               

Rožnovské slavnosti 2019 očima fotoklubu R9                              

vernisáž výstavy fotografií, hudební doprovod muzika Kluč

 

17.00        Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                

Absolventské představení Školy mladých odzemkářů                  

hraje cimbálová muzika Radhošť

 

19.00       Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                        

Chodníčky životů                  

pořad je věnován 125. výročí narození Miloše Kulišťáka,

nedožitým 90tinám Karla Pavlištíka a jubilujícím souborům

Troják a Kašava, dále účinkuje soubor Radhošť,

Vonica s cimbálovou muzikou Denica, Tomáš Hruškovský,

Pavel Popelka a přátelé

           

22.00        areál Dřevěného městečka, pódium na paloučku                         

Hudcování pod hvězdami s cimbálovou muzikou Aldamáš


sobota 3. července

 10.00       Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                            

Kdo vyskočí, ten je chlap!                                                                                             

kvalifikace soutěže v odzemku, doprovází cimbálová muzika Kordulka

 

10.00       Masarykovo náměstí

Pozdravy městu

rožnovské náměstí roztančí soubory Beskyd, Klobučan

a cimbálová muzika Aldamáš

 

14.00        Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                            

slavnostní zahájení festivalu   Kdo vyskočí, ten je chlap!

finále soutěže v odzemku, účinkuje cimbálová muzika Kordulka                           

 

15.00        Mlýnská dolina, hamr                          

Besedování na hamru                                                                                                   

ke zpívání a povídání o muzice, knihách a životě zvou Pavel Popelka,

Eva Rohleder, Ludmila Vašková a Anežka Tkáčová

 

17.30       Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                            

Hravá přednáška na téma Šel gajdoš chudě do světa                                        

účinkuje Beskydská kapela RukyNaDudy, ženský sbor Kudlanky, Plaisirs de Musique, 11 PODOB LÁSKY, Pavel Číp& synové, Ženský sbor Grunik, Ľubomír Tatarka, Pavel Popelka a Eva Rohleder

 

20.30        Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                            

Živoucí tradice                                                                                                  

pořad věnovaný jubilantům, díky kterým ožívají naše tradice,

slaví soubor Javořina, areál Valašská dědina a mnohé osobnosti

 

22.00        areál Dřevěného městečka, pódium na paloučku                         

Hudcování pod hvězdami  s cimbálovou muzikou Kordulka


neděle 4. července

10.00        Dřevěné městečko, kostel sv. Anny                                              

Mše                                                                                                  

 

11.00 a  13.00  Mlýnská dolina, hamr                                                             

Byl tu jeden gajdoš, aneb jak se chtěl dudák naučit pořádnému řemeslu  

hudební taškařice o putování gajdoše z Beskyd v podání Mariána Friedla

a kapely RukyNaDudy

                 

13.30        Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                                        

Co se v mládí naučíš                                                                                    

v dětském pořadu účinkují Ondrášek, Perníček, Malý Radhošť a Vsacánek

 

15.00        Dřevěné městečko, komorní amfiteátr                                        

… v dobrém sa rozejdem

v závěrečném galaprogramu se představí soubory Perníček, Soláň, Javorník, Hafera, Jasénka, Flair, Blaženky a VUS Ondráš    

                                                          

20.00        Valašská dědina, amfiteátr Na stráni                                                   

Ondrášovské putování                                                                                           

tanečně – hudební pořad v podání Vojenského uměleckého souboru Ondráš


na MFF Rožnovské slavnosti 2021 účinkují:

VUS ONDRÁŠ Brno, JAVOŘINA, RADHOŠŤ a SOLÁŇ Rožnov pod Radhoštěm, BESKYD Zubří, TROJÁK Valašská Bystřice, JASÉNKA Vsetín, KLOBUČAN Valašské Klobouky, KAŠAVA a VONICA Zlín, JAVORNÍK Nový Jičín, dětské folklorní soubory MALÝ RADHOŠŤ Rožnov pod Radhoštěm, ONDRÁŠEK Frýdek-Místek, PERNÍČEK Pardubice a VSACÁNEK Vsetín, Ženský sbor GRUNIK Ostravice, HAFERA Nový Hrozenkov, ženský sbor KUDLANKY Kudlovice, BLAŽENKY a muziky FLAIR, RukyNaDudy, KLUČ, KORDULKA, RADHOŠŤ, ALDAMÁŠ, DENICA, PLAISIRS de MUSIQUE, dále 11 PODOB LÁSKY, PAVEL ČÍP&SYNOVÉ, PAVEL POPELKA, ĽUBOMÍR TATARKA, EVA ROHLEDER, TOMÁŠ HRUŠKOVSKÝ, LUDMILA VAŠKOVÁ a ANEŽKA TKÁČOVÁ

 

Doprovodný program:

sobota 3. července od 12.00 a neděle 4. července od 13.00

Dřevěné městečko, pódium na paloučku - vystoupení zúčastněných souborů

 

Změna programu vyhrazena!


Plakát


Kontakt

Mgr. Jaroslava Kvapilová

oddělení programů a propagace

jaroslava.kvapilova@nmvp.cz
571 757 148

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka