Jánošíkov dukát

Akce
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

22. ročník Mezinárodního festivalu slovenského folkloru v ČR 

 

Program

Sobota 7. 8. 2021

13.00 hod.      Komorný amfiteáter – Drevené mestečko

Otvorenie XXII. ročníka MFSF Jánošíkov dukát 2021

13.15 hod.      Komorný amfiteáter – Drevené mestečko ZAHRAJME SA...

Program detských folklórnych súborov

Autor programu: Lucie Rosenbergová

Účinkujú: MALÍ OGAŘI a MALÁ LIPTA, Liptál, DNS MALÝ RADHOŠŤ, Rožnov pod Radhoštěm

15.30 hod.      Komorný amfiteáter – Drevené mestečko AKÝ KRAJ, TAKÝ MRAV

Program súborov národnostných menšín žijúcich v ČR

Autor programu: Martin Krajňák

Účinkujú: TRIO KANTAR, Praha, FSk SKEJUŠAN, Chomutov, SPT SUSZANIE, Horní Suchá

17.30 hod.     Komorný amfiteáter – Drevené mestečko OD TATIER K ŠUMAVE...

Program folklórnych súborov z Českej republiky, spracovávajúcich slovenský folklór

Autor programu: Dan Rosenberg

Účinkujú: FS DUNAJEC, Olomouc, FK FOGÁŠ, Ostrava, FS PÚČIK, Brno, FS ŠARVANCI, Praha, FS ŠMYKŇA, Ostrava

20.00 hod.      Komorný amfiteáter – Drevené mestečko DEDINKA V ÚDOLÍ, BIELE DOMČEKY

– zo Slovenska aj z Moravy

Autor programu: Lucie Fabišiková

Účinkujú: vybrané folklórne súbory, muziky, sólisti účastníci festivalu

22.00 hod.      Areál Dreveného mestečka

PRI HUDÁKOCH

Stretnutie folkloristov a milovníkov ľudového umenia pri ľudových hudbách

Účinkujú: ľudové hudby zúčastnených súborov

 

Sprievodné programy

11.00 – 17.00 Košiarik pri Janíkovej stodole – Drevené mestečko DETSKÝ DVOR

Tvorivé dielne pre deti

Autor detského dvora: Lucie Rosenbergová

Spolupráca: Anna Schneiderová, Anna Říhová, Anna Urbaničová, Eliška Beránková, Natália Hančáková

11.00 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko FS ŠMYKŇA, Ostrava

11.30 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko FK FOGÁŠ, Ostrava

12.00 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko FS PÚČIK, Brno

12.30 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko FS ŠARVANCI, Praha

13.00 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko FUJARÔČKA MOJA

Malá škola hry na pastierske hudobné nástroje

Vyučuje: výrobca pastierskych hudobných nástrojov a pedagóg Drahomír Daloš z Lehoty pri Nitre, SR

14.00 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko ŽIVÁ KLENOTNICA

Malá škola tancov z Kubrej (Trenčiansko)

Vyučujú: Ondrej Mišík, Edita Borščová a Michal Janšto

15.00 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko MALÍ OGAŘI a MALÁ LIPTA, Liptál

15.30 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko

DNS MALÝ RADHOŠŤ, Rožnov pod Radhoštěm

16.00 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko MÚTENIE MASLA

Mútenie masla si vyskúšajú záujemci z rad návštevníkov festivalu

18.00 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko

Spevácka skupina LADA, Praha a KOČIČÍ JAZÝČCI, Brno

 

18.30 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko SPT SUSZANIE, Horní Suchá

19.00 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko TRIO KANTAR, Praha

19.30 hod.      Pódium Na pasienku – Drevené mestečko FSk SKEJUŠAN, Chomutov

 

Nedeľa 8. 8. 2021

11.00 – 16.00 

Prekvapenia v areáli VALAŠSKEJ DEDINY pri valašských chalupách Interaktívne programy

Dramaturg: Lucie Fabišiková

Spolupráca: programový a realizačný štáb festivalu


UPOZORNĚNÍ - Na základě vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR Vás před nákupem vstupenky žádáme o předložení potvrzení o testování (PCR, antigenní) nebo potvrzení o očkování či potvrzení o prodělané nemoci viz podrobnější infomace

Děkujeme za pochopení.


VSTUPNÉ

Dřevěné městečko

  • základní: 120 Kč  • snížené: 100 Kč • dětské: 60 Kč • rodinné: 240 Kč

Valašská dědina

  • základní: 100 Kč  • snížené: 80 Kč • dětské: 50 Kč • rodinné: 200 Kč

Soubory ke stažení


Kontakt

Mgr. Jaroslava Kvapilová

oddělení programů a propagace

jaroslava.kvapilova@nmvp.cz
571 757 148

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka