Hostinec s kupeckým krámem ze Zděchova

V muzeu je postavena vědecká rekonstrukce původní usedlosti, dodnes stojící v obci Zděchov. Ještě v první polovině 20. století sloužila jako obecní hostinec s doplňkovým provozem porážky zvířat a obchodu.

Původně obytný dům vznikl pravděpodobně v 19. století a později k němu byly přistavěny další stavby. Celková podoba usedlosti − hostinec, obchod s porážkou, ledovna a stodola s chlévy, se odvíjela od specifických potřeb vlastníků a tvoří celek atypický pro vesnické prostředí.

Zvláštností původní hospody byl tzv. koníček, hrací stroj, který stával v rohu ve výčepu. Dnes zde stojí funkční hrací stroj – orchestrion značky Klepetář, který umožňuje volbu osmi melodií k poslechu i tanci.

Hostinec slouží i u nás v muzeu svému původnímu účelu a poskytuje pohostinské služby. Můžete tady ochutnat jídla z tradiční valašské kuchyně. V kupeckém krámu si můžete zakoupit suvenýry z Valašska.

 

Celková kapacita restauračního zařízení je 35 osob.

 

Nájemce: Pavla Tomšejová

tel.: +420 571 757 188 , mobil: +420 774 202 315

e-mail: vmphospoda@centrum.cz


Jídelní lístek


Připravované akce

Aktuálně

Libušín oceněn jako Muzejní počin roku 2020

Cena byla udělena v rámci XIX. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis, která
se snaží přispět ke všeobecnému zvýšení prestiže muzejních institucí a posílení obecného chápání smyslu jejich existence jako strážců kulturního a přírodního dědictví České republiky

Více

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka