Večer při svíčkách

Koncert
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Cimbal Classic

  • Prodej vstupenek proběhne  v sobotu 4. 12. 2021 od 13.00 do 17.00 v pokladnách Sušáku.

        V uvedenou dobu bude vráceno vstupné těm, kteří se nemohou koncertu zúčastnit.  

  • Vstup na program je možný pouze hlavním vchodem do Dřevěného městečka od 16.00.

    Upozornění pro návštěvníky koncertů a kulturních akcí

    Na koncertech, kde přítomno více než 20 osob, musí všichni diváci starší 12 let prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:

  • prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy koncertu,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

U dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin. 

Všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

Děkujeme za respektování výše uvedených pravidel stanovených na základě Mimořádného opatření Vlády ČR, s účinností ode dne 22.11. 2021.  

U dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.

Organizátor akce je povinen splnění podmínek kontrolovat a návštěvník je povinen mu splnění podmínek prokázat. V případě, že splnění podmínek neprokáže, zakazuje se organizátorovi takovou osobu na akci vpustit. 


Slavnostní koncertní večer, kterým tradičně začíná vánoční období ve Valašském muzeu v přírodě, přivítá opět po pěti letech brněnskou kapelu Kateřiny a Dalibora Štruncových - Cimbal Classic (mimo jiné houslistky a cimbalisty skupiny Javory sourozenců Ulrychových).

Sál Janíkovy stodoly rozezvučí tóny adventního programu, v kterém zazní nejen jejich původní tvorba, ale hlavně nové písně společně s málo známými, neotřelými, ale o to krásnějšími a zemitějšími koledami.

Cimbal Classic už téměř třicet let patří mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény. Zastává v ní ojedinělou pozici. Není tu totiž druhé uskupení, které by podobně propojilo vyspělý způsob aranžování a hudebního projevu s písničkařením od „cimbálu“.

Autorský rukopis Dalibora Štrunce a zpěv jeho ženy Kateřiny dělají z Cimbal Classiku nezaměnitelný soubor, který se opírá také o další výborné muzikanty. Všichni členové skupiny jsou součástí i jiných  renomovaných, profesionálních hudebních uskupení. V kapele spolu hrají Češi i Slováci a obvykle vystupuje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a pěvecké frontmany kapely doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Josef Stráník a mandolinista Martin Krajíček.


Vstupné: 120 Kč

Platí permanentky do VMP.

 


Plakát


Režie

Bc. Milena Bahounková

oddělení programů a propagace

milena.bahounkova@nmvp.cz
571 757 148
603 209 803

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka