Velikonoce na Betlémě

Edukační programy
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Výstava Velikonoce na Betlémě připomíná ve zdejších roubenkách tradiční obyčeje a zvyky vztahující se k předvelikonočnímu období i samotným Velikonocům.

Dozvíte se například, jaké obyčeje provázely Zelený čtvrtek, Velký pátek nebo Bílou sobotu. Během tohoto programu uvidíte také výstavu věnovanou obyčeji Vodění jidáše, který se dochoval v některých lokalitách do dnešních dnů a před několika lety byl zapsán na seznam nemateriálního dědictví České republiky.

Zajímá vás, proč se v minulosti kraslice zdobily? Jaké jsou tradiční způsoby zdobení velikonočních vajíček? Nejen na tyto otázky vám během předvádění tradičních technik zdobení kraslic odpoví paní Iva Jaklová.

Během prohlídky s průvodcem získají žáci informace o lidových zvycích a tradicích, které tyto nejvýznamnější křesťanské svátky provázejí. Získané poznatky pak využijí při vyplňování pracovních listů.

Délka pořadu: 90 minut
Určeno pro: MŠ, ZŠ, SŠ
Počet osob ve skupině: max. 30
Místo konání: Betlém Hlinsko
Kontaktní údaje: muzeumvysocina@nmvp.cz, +420 469 326 415
Vstupné: 50 Kč

POZNÁMKA: Program je možné navštívit pouze v době konání velikonoční výstavy od 1. do 30. dubna v rámci běžné otevírací doby! Jedná se o program s pracovními listy, prosíme tedy, aby měli účastníci s sebou psací potřeby, postačí tužka.

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka