Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům

Pro rodiny
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Muzeum v přírodě Vysočina, především expoziční celek Veselý Kopec, je místem, které rády navštěvují rodiny s dětmi. Právě pro ně je na měsíce červen až říjen připravena zajímavá nabídka.

Od července do října Veselý Kopec patří rodinám s dětmi, ale nejen jim – patří každému, kdo chce prožít příjemné chvíle v zajímavém prostředí muzea v přírodě. V prodejně upomínkových předmětů lze získat herní plány, podle nichž můžete samostatně procházet mezi roubenými chaloupkami, hledat odpovědi na otázky, které vás dovedou k rozluštění tajenky a získání malé odměny. Kromě toho jsme na většinu prázdninových dnů připravili doprovodné programy, jejichž nabídku naleznete níže. Veselý Kopec se tak v létě stává místem plným překvapení a zajímavých podnětů.

Herní plán získáte za 10 Kč v prodejně upomínkových předmětů. Malou odměnu za vyluštěnou tajenku si můžete vyzvednout v pokladně. Věříme, že největší odměnou však bude společně strávený čas s vašimi dětmi.


Přehled programů, workshopů a dílen:

  • 21.–22. července   *   Od řetízku k parádě   Dílnička přibližující textilní techniku háčkování.
  • 26.–28. července   *   Po stopách pastýřů a soukeníků   Komentovaná prohlídka a následná dílnička věnovaná zpracování vlny.
    Rozkvetlá dílna   Zkuste si vyrobit stejnou květinu z papíru, jakou můžete obdivovat na masopustních maskách z Hlinecka.
  • 29. července   *  Korále z klokočí    Znáte klokočí? Dozvíte se o využití plodů i dřeva tohoto keře. A odnesete si vlastnoručně zhotovený výrobek.
  • 9.–10. srpna   *  O obilném zrnku   Víte, k čemu potřebovali mlatci říkanky? To a mnoho dalšího se dozvíte při tomto workshopu.
  • 16., 18. srpna   *   Sviť, měsíčku, sviť, ať mi šije nit   Dílnička pro děti, ve které si mohou vyzkoušet různé druhy vyšívacích stehů nebo navrhnout vlastní nástěnku. Inspirací jim budou ukázky vyšívaných předmětů z našeho depozitáře.
  • 23.–25. srpna   *  Rozkvetlá dílna   Zkuste si vyrobit stejnou květinu z papíru, jakou můžete obdivovat na masopustních maskách z Hlinecka.
  • 8.–9. září   *  Síťování   Dílnička věnovaná tradiční textilní technice.

Další rozpis komentovaných prohlídek a workshopů na měsíce září a říjen bude zveřejněn později.

PhDr. Ilona Vojancová

vědecko - výzkumný pracovník, vedoucí Oddělení odb

ilona.vojancova@nmvp.cz
469 326 411

Národní muzeum v přírodě

Úvodní stránka