Nádraží Zubrnice - Týniště

Železniční muzeum na nádraží v Zubrnicích

Veškeré info naleznete na https://www.zubrnickazeleznice.cz/


Další informace

Železniční muzeum na nádraží v Zubrnicích není součástí našich okruhů, provozuje jej náš partner Zubrnická museální železnice, z.s. - https://www.zubrnickazeleznice.cz/

Stylizovaná budova a okolí stanice Zubrnice Vás zavede do dob dávno minulých známé z předválečných a těsně poválečných filmů jako je například Přednosta stanice.

V budově stanice můžete navštívit dobovou čekárnu, dopravní kancelář a v dřevěné části je popsána historie místní dráhy Velké Březno – Lovečkovice – Verneřice - Úštěk horní nádraží (LGWA) s výkresy stanic a spoustou fotografií od výstavby železnice v roce 1890 do současné doby.

V další budově se můžete seznámit s historií železničních drezín s popisy od jejich vývoje od ručních po motorové ze současné doby. V expozici drezín je vystavena osobní drezína Tatra Dm6 známá z filmu Ostře sledované vlaky a Maďarská drezína z filmu Rebelové.

Další expozice jsou tématicky umístěné v krytých železničních vozech . Jedna z expozic je věnována světlu na železnici a v druhém voze je expozice věnována zabezpečovacímu zařízení na železnici.

Zanádražní prostor s posezením je věnován relaxaci. Děti mohou využít herní prvky (houpačky, klouzačky, dětská mašinka atp.). V budově je možnost zakoupit drobné občerstvení a upomínkové předměty (turistické vizitky a známky, pohlednice atp.)

Železniční muzeum na nádraží v Zubrnicích je otevřeno od dubna do konce října od 10 - 17 hod soboty, neděle a státní svátky a o prázdninách - červenec až srpen je otevřeno úterý, neděle a státní svátky 10 - 17 hod.

Vstupné do muzea je o víkendech a svátcích zahrnuto v ceně jízdenky historického vlaku. Ve všední dny zaplatí dospělí 50 Kč, děti a senioři 40 Kč a rodinná vstupenka stojí pak 100 Kč.