Korále z klokočí

Workshop
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Píseň Po babičce klokočí mnozí znají, málokdo však takové klokočí ve skutečnosti viděl. Věděli jste, že roste přímo na Betlémě? Během našeho workshopu se o klokočí dozvíte mnoho zajímavostí a vyrobíte si z něj i památku.

Ačkoli je klokoč zpeřený původní rostlinný druh, v dnešní době je téměř neznámý. Tento keř, lidově zvaný klokočí, bývá spojován převážně s výrobou růženců. Méně známá je však skutečnost, že od 16. století se klokoč záměrně pěstoval k řezbářským a soustružnickým účelům.

Na programu se s tímto pozapomenutým a tajuplným materiálem seznámíte a dozvíte se o něm různé zajímavosti. Prohlédnete si předměty ze sbírek nejen našeho muzea.

Součástí programu je také dílna, kde si z klokočí můžete vyrobit originální náramek, náušnice, přívěsek nebo desátkový růženec.


Termíny workshopu: 10.00 (0/8 míst obsazených), 11.30 (0/8 míst obsazených), 13.00 (0/8 míst obsazených), 14.30 (0/8 míst obsazených)
Délka trvání programu: 60 minut
Místo konání: Betlém Hlinsko, domek čp. 180 (pokladna a prodejna upomínkových předmětů)
Maximální počet osob ve skupině: 8 účastníků
Vstupné: 80 Kč/účastník workshopu
Kontaktní osoba pro rezervaci workshopu: Soňa Pelclová, sona.pelclova@nmvp.cz (rezervace workshopu v den konání workshopu pouze na pokladně nebo na tel. 469 311 429)
 

Lektorka workshopu:

Soňa Pelclová

dokumentátorka

sona.pelclova@nmvp.cz

specializace: hračky a loutky

Leták k workshopu Korále z klokočí ke stažení: