Veselokopecký jarmark

Akce
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

V sobotu 20. a v neděli 21. července se od 9.00 do 17.00 hodin uskuteční na Veselém Kopci tradiční Veselokopecký jarmark.

Pozvání k účasti přijalo několik desítek pečlivě vybraných lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice České republiky nebo Nositel tradice Pardubického kraje. Budou zastoupeny různé řemeslné techniky.

Díky tomu budou mít návštěvníci možnost si v prostředí muzea v přírodě prohlédnout a nakoupit krásné výrobky, ale také sledovat řemeslníky při práci nebo využít možnosti vyzkoušet si svoji zručnost ve výtvarných dílničkách.

Doprovodný program:

  • Během obou dnů jsou připraveny žonglérské výstupy a žonglérský workshop, zahraje flašinetář a můžete se pobavit na kolotoči řezbáře Matěje.
  • V sobotu 20. července vystoupí dětský folklorní soubor Groš z Dolní Rožínky a jarmareční písničky zazpívá Anduladuo z Tábora. Během ukázky si můžete vyzkoušet kosení louky.
  • V neděli 21. července zahraje a zazpívá jarmareční písničky Švejk-band z Plzně.

Vstupné: dospělí 180 Kč; studenti 15–26 let, senioři nad 65 let 160 Kč; žáci 6–15 let 100 Kč; rodinné (2 dospělí a max. 4 žáci 6–15 let) 380 Kč
Trvání programu: od 9.00 do 17.00 hodin (areál Veselého Kopce otevřen od 9.00 do 18.00 hodin)
Upozornění: K dopravě na Veselý Kopec je možné využít autobusovou linku Pardubice–Hlinsko a zpět. Pokud přijedete vlastním vozem, dbejte pokynů pořadatelů.
Upozornění: Na tento program nelze zakoupit a uplatnit on-line vstupenku!

Garant programu:

PhDr. Ilona Vojancová

výzkumná a vývojová pracovnice

ilona.vojancova@nmvp.cz

specializace: regionální pracoviště pro tradiční lidovou kulturu

Plakát k programu Veselokopecký jarmark