Bramborová sobota

Akce
20 Kč (společná s prohlídkou domu z Loubí)

Tradiční program věnovaný bramborám se koná na Veselém Kopci v sobotu 5. října od 10.00 do 16.00 hodin. Je připomínkou tradice pěstování a využití brambor na Českomoravské vrchovině.

Díky tomuto programu se mohou všichni zájemci na Veselém Kopci dozvědět spoustu zajímavých informací o pěstování, šlechtění, uskladnění i použití brambor. Od 10.00 hodin do cca 15.00 hodin mohou také ochutnat bramborová jídla připravená podle tradičních lidových receptů, které muzeum získalo od vesnických hospodyněk.

Pro šikovné děti a jejich rodiče bude připravena malá tvořivá dílna, v níž mohou zhotovit hračky z brambor tak, jak to dělaly děti v minulosti. Chybět nebude ani ohníček z bramborové nati a v něm pečené brambory. V prodejně s upomínkovými předměty bude k dostání i výtisk brožury s recepty na tradiční bramborové dobroty. Speciální jídla bude vařit také Hospoda Na vejměnku v areálu muzea.

Na přípravě programu muzeum spolupracuje s Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě.


Vstupné: dospělí 180 Kč; studenti 15–26 let, senioři nad 65 let 160 Kč, žáci 6–15 let 100 Kč, rodinné (2 dospělí a max. 4 žáci 6–15 let) 380 Kč
Trvání programu: od 10.00 do 16.00 hodin (areál otevřený od 9.00 do 17.00)
Upozornění: Na tento program nelze zakoupit a uplatnit on-line vstupenku!


Garant programu:

PhDr. Ilona Vojancová

výzkumná a vývojová pracovnice

ilona.vojancova@nmvp.cz

specializace: regionální pracoviště pro tradiční lidovou kulturu